Hans Greyl Sauvignon Blanc – Najpopularniejsze Białe Wino z Biedronki?

Hans Greyl Sauvignon Blanc jest niewątpliwie jednym z największych hitów z marketu Biedronka. Ten Nowozelandzki sauvignon blanc pojawia się tam rok w rok i od kilku już dobrych lat uzyskuje bardzo pozytywne recenzje. Bo czego tu nie kochać?

Wina te zazwyczaj bywają cudnie orzeźwiające, pełne owoców tropikalnych i niesamowicie łatwe do picia. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym winie, zapraszam do dalszej lektury. 

O szczepie sauvignon blanc

Sauvignon blanc uwielbia każdy kto jest miłośnikiem win świeżych i orzeźwiających. To odmiana aromatyczna, z naturalnie wysoką kwasowością i zwykle średnim ciałem. Uprawiana w chłodnym klimacie daje wina z charakterystycznym „zielonym” charakterem (pełne ziół, trawy, szparagów), a przy średnich temperaturach ma wyczuwalnie odrobinę mniej świeżości i więcej owocowego charakteru.

Wina z niego zazwyczaj nie nadają się do dłuższego leżenia w butelce. Mają bowiem tendencje do szybkiej utraty świeżości. 

Nowozelandzkie sauvignon blanc

Krajem, który stał się niezwykle popularny dzięki temu szczepowi jest Nowa Zelandia. Chłodny klimat zwłaszcza w Marlborough na wyspie południowej, okazał się idealnym dla uprawy tego szczepu. Wina stąd są niezwykle orzeźwiające, w większości wytrawne, z wysoką kwasowością i charakterystycznymi aromatami szparagów, agrestu i marakui.

Hans Greyl Sauvignon Blanc

Hans Greyl Sauvignon BlancKolor: białe

Typ: wytrawne

Szczep: sauvignon blanc 

Kraj: Nowa Zelandia 

Region: Marlborough

W kolorze jasnożółte, w aromacie prezentuje nam wyraziste nuty liści porzeczki, cytrusów, agrestu, melona, różowego grejpfruta i marakui. Można jeszcze doszukiwać się innych owoców egzotycznych. 

Wytrawne, eleganckie i bardzo świeże. Zabutelkowane z zaledwie 2,5 gramami cukru resztkowego, mimo to zachowujące dobry balans. Dzięki wysokiej kwasowości niesamowicie orzeźwiające, ale też pełne owoców dających odczucie słodyczy na podniebieniu, pomimo jej prawie zupełnego braku. Jest to wino, które pije się bardzo lekko i przyjemnie, łatwe w odbiorze, ale nie do końca proste, oferujące aromaty ziołowo-owocowe. Idealne wino na lato. 

Wino i jedzeniePasuje do sałatek i dań warzywnych, ryb i owców morza, sushi, makaronów z pesto. 

Podawać mocno schłodzone. 

Cena: 27.99 zł

Ocena: dobre plus 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top