Riesling Palatium z Biedronki – Niezawodne i Tanie wino Codzienne

Riesling Palatium znaleźć można w Biedronce chyba od samego początku istnienia tego sklepu. To półwytrawne, niemieckie wino ciągle znajduje wielu zwolenników i ja zupełnie się temu nie dziwię, bo wino jest zupełnie przyzwoite. A w tej cenie – bo znaleźć je można już od 12 zł, choć najczęściej kosztuje około 15 zł – nie ma sobie równych.

Co więc kryje się w butelce tego wina? Kto pił to wie, kto nie pił i zastanawia się czy warto – zapraszam do lektury.

Riesling Palatium z Biedronki - Niezawodne i Tanie wino CodziennePalatium Riesling Halbtrocken – co w butelce?

Kolor: białe

Typ: półwytrawne

Szczep: riesling

Kraj: Niemcy

Region: Palatynat

Białe, półwytrawne wino z niemieckiego regionu Palatynat. Jest to jeden z najcieplejszych regionów winiarskich w Niemczech, dlatego też ten riesling nie ma aż tak bardzo ostrej i strzelistej kwasowości, jaką szczycą się na przykład w innym regionie – Mozeli. Dla większości osób fakt ten może być odbierany jako plus tego wina.

W nosie nie jest ono zbyt intensywne, ale jesteśmy w stanie wyczuć rieslingowy, choć dość nieśmiały charakter. Przebijają nam się nuty cytrusów, jabłka, grejpfruta, ale też pojawia się mirabelka, czy brzoskwinia. Wszystko to uwieńczone lekkimi miodowymi akcentami, z delikatną mineralnością.

W ustach również jest dość prosto, ale przyjemnie. Słodycz wysuwa nam się na pierwszy plan, ładnie balansowana kwasowością. Dość lekkie i zwiewne ciało oraz typowo jabłkowo-cytrynowy zawrót głowy. Odrobina miodu, troszkę grejpfrutowej goryczki – jest dobrze. Czy jest to wino, o którym można by książkę napisać? Oczywiście że nie. Ale w tej cenie chyba nikt się tego nie spodziewał. Dostajemy przyjemne, łatwe do picia wino, które pokazuje nam szczepowy charakter rieslinga.

Wino i jedzenieWino należy podawać mocno schłodzone. Idealne na lato, nadaje się do picia solo, jako aperitif, ale także możemy połączyć je z dużą ilością dań. Sprawdzi się do sałatek, ryb i owoców morza, doskonale oczyści nam paletę kiedy jemy coś tłustego, da radę również z lekkimi owocowymi deserami. Będzie ładnie grało z naszymi wigilijnymi daniami – kapustą, karpiem, czy śledziem.

Podawać mocno schłodzone.

Cena: 19.90 zł

Ocena: dobre minus

Czy warto? W tej cenie jak najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top