Kilka Słów o Mnie

Graham's Port Houe

Cześć! Jestem Justyna

Moim celem jest dzielenie się pasją i wiedzą z innymi miłośnikami wina, aby razem odkrywać bogactwo smaków i aromatów tego fascynującego napoju.

Ukończyłam kursy WSET 2 i 3 w Krakowskiej Szkole Sommelierów, gdzie zdobyłam cenne umiejętności i wiedzę z zakresu degustacji i doboru wina. To było niezwykle inspirujące doświadczenie, które pozwoliło mi zrozumieć tajniki wina i jego złożoności. Jednak, aby stale rozwijać się w tej dziedzinie, kontynuuję swoją edukację biorąc udział w różnorodnych kursach, które pozwalają mi poszerzać moją wiedzę.

Wierzę, że dobre wino jest jak sztuka, która pobudza zmysły i dostarcza niezapomnianych doznań. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i poradami dotyczącymi doboru wina, abyście również mogli odkryć i docenić bogactwo smaków, jakie oferuje świat winiarski.

Narodziny pasji

Z czasem to jednak wino zaczęło zajmować główne miejsce wśród moich pasji i ważnych rzeczy w życiu. To z nim spędzam każdą wolna chwilę ucząc się, degustując i szkoląc. Nim też męczę każdego, kto tylko zechce mnie słuchać (czasami nawet mimo iż nie chcą).

A temat przyznaje zupełnie szczerze porywa. Jest to świat piękny, ale też i niesamowicie obszerny. Im więcej o nim wiem, tym mniej pewniej się czuję. Na szczęście wciąż mam dużo zapału aby zgłębiać go coraz bardziej. Wiadomo, że przynajmniej połową sukcesu jest tutaj degustacja, więc bywa i bardzo przyjemnie. Niemniej jednak pracochłonnie i przede wszystkim czasochłonnie.

Jestem świadoma, że droga przede mną jeszcze długa, bo temat zdaje się być nieskończony. Mam nadzieję, że od teraz to Wy będziecie mi w niej towarzyszyć!

WIna z Gruzji - ja
Tokaj słowacja

Co Na Stronie?

Na tych stronach poznacie razem ze mną najważniejsze szczepy winogron i regiony znajdujące się w światowej czołówce pod względem produkcji wina. Dowiemy się jak ono powstaje, jakim poddawane jest procesom, jakie są typy win oraz jak parować je z jedzeniem. Będzie też sekcja promująca lokalne winnice i wina z Polski, bo przecież trzeba pomagać lokalnie. Poza tym jest to niezwykle szybko rozwijająca się branża i napewno bardzo interesująca. Do tego bieżące degustacje win, które można znaleźć w popularnych marketach i warto spróbować albo czasami lepiej sobie darować.

Zapraszam do świata wina, gdzie wspólnie odkryjemy jego tajemnice i połączenia, które sprawią, że każda degustacja stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

To co, zaczynamy naszą podróż?

Kontakt

Zapraszam do kontaktu przez e-mail: winohpl@gmail.com lub przez formularz niżej.

  • To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Scroll to Top