Witosha Premium Sweet Red – Słodkie, Wzmacniane Wino z Biedronki

Biedronka to polska sieć supermarketów, która oferuje już sporo dość dobrych jakościowo win w świetnych cenach. Jak zawsze polecam zwrócić uwagę na ich Portugalię, ale dzisiaj nie o tym. Dzisiaj będzie o winie, o które całkiem sporo osób pytało, a ja jakoś nigdy na nie nie zwróciłam uwagi – Witosha Premium Sweet Red.

Wino Witosha Premium Sweet Red

Witosha Premium Sweet Red to pochodzące z Bułgarii, czerwone, słodkie wino dostępne w markecie Biedronka. Wino ma podwyższoną zawartość alkoholu (17%) oraz wyrazisty, słodki smak. Wyprodukowane z winogron uprawianych w słonecznych, tarasowych winnicach Slavyantsi- regionu położonego w bułgarskiej Dolinie Róż.

Z tego co się dowiedziałam, na polskim rynku dostępne jest już około 40 lat.

Wina Bułgarskie

Bułgaria to państwo położone na Półwyspie Bałkańskim w południowo-wschodniej Europie. Odmiany winogron uprawiane w Bułgarii są rodzime dla tego regionu, takie jak Mavrud, Dimyat i Mariborček. Bułgarskie wina często znane są ze swojego słodkiego smaku, bardzo dużo u nich produkuje się win słodkich, czy deserowych.

Produkcja wina jest jedną z najstarszych gałęzi przemysłu w Bułgarii. Pierwsze winnice zostały zasadzone w żyznych dolinach Rodopów na wschodnich stokach pasma górskiego Bałkanów. Kraj ten słynie z dużej produkcji wysokiej jakości win. W Bułgarii znajduje się około 10 000 hektarów winnic, co stanowi zaledwie 2% całej powierzchni.

Pomimo tego, że Bułgaria jest stosunkowo małym producentem wina, ma długą tradycję winiarską. W czasach starożytnych ludzie produkowali wino w swoich domach.

Jak Smakuje Wino Wino Witosha Premium Sweet Red

Witosha Premium Sweet Red - Słodkie Wino z BiedronkiW butelce wino czerwone, wzmacniane (17%), słodkie, wieloszczepowe (merlot, pamid, cabernet sauvignon). Jest to na pewno swojego rodzaju przeżycie. Wino doprawione wódką i najprawdopodobniej olejkiem różanym, którego zapach wręcz oszałamia. Nic innego wyczuć nie sposób.

W smaku podobnie, czujemy ten dość chemiczny różany posmak, słodycz i coś jeszcze, czego nie udało mi się zidentyfikować. Nie ma szans na wyczucie jakiegokolwiek odmianowego charakteru wina, ot sok owocowy ze sporym dodatkiem alkoholu.

Nie jest to na pewno napój dla zwykłego konsumenta, czyli osoby, która szuka wina. Jedynie dla odważnych i tych, którym zupełnie nie zależy na walorach smakowych, piją, bo ma być słodkie i sponiewierać. A temu ten podwyższony alkohol bardzo szybko pomoże. Jak dla mnie jest to delikatnie podniesiona wersja słynnej Amareny.

Nie oceniam, nie podejmuje się tego wyzwania.

Cena: około 17 zł

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że spodobała Wam się ta recenzja wina Witosha Premium Sweet Red. Jeśli jesteście zainteresowani lub w jakikolwiek sposób zaintrygowani tym tworem, możecie znaleźć je w lokalnym markecie Biedronka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top