Portugalska Ravasqueira – Wyjątkowe Wino z Biedronki, które Cię Zaskoczy

Wiem, że dla wielu osób jest to bardzo interesujący temat. Wchodzicie bowiem do takiego sklepu jak Biedronka i nie wiecie co wybrać. Już kiedyś pisałam, że w ich ofercie pojawia się bardzo dużo dobrych win z Portugalii i jest to według mnie najlepszy pierwszy krok.

Bardzo często sama się tam zaopatruje w wino do niezobowiązującego spożycia. W większości poniżej 30 zł, z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Dzisiaj przedstawię Wam kolejną pozycję wartą uwagi. 

Monte da Ravasqueira – o Winnicy 

Posiadłość zakupiona już w 1946 roku, ale pierwsze nasadzenia winorośli miały miejsce dopiero w 1998. Poza winem posiadłość to również rozległe tereny lasu korkowego (700ha), czy drzew oliwnych. 

Przedstawiona wam butelka to ich seria Family Reserva, czyli rezerwa prywatna rodziny. Opisują te wina jako ponadczasowe, produkowane z gron uprawianych tylko na wybranych parcelach winnicy. W 2014 roku przeprowadzili wewnętrzną klasyfikację swoich terenów i do tych win używają tych, które dają owoce eleganckie, skoncentrowane i charakterne. Ich autentyczny i międzynarodowy profil ukazuje charakter specjalnie wyselekcjonowanych szczepów, terroir na którym rosną oraz wydłużonego kontaktu z dębową beczką. 

Dobre z Biedronki - Monte de Ravasqueira

Dobre Wino z Biedronki – Monte de Ravasqueira

Kolor: czerwone 

Typ: wytrawne

Szczepy: touriga nacional, syrah, aragonez (inna nazwa tempranillo)

Kraj: Portugalia

Region: Alantejano 

Alkohol: 13.5%

Monte De Ravasqueira kupiłam już jakiś czas temu, ale do tej pory nie było okazji na taką mocniejszą czerwień. Mamy tu blend trzech szczepów: touriga nacional, endemiczny, używany też przy produkcji Porto i uznawany za najbardziej pożądany, dający wina najwyższej jakości, aragonez, czyli znane nam między innymi z Rioja tempranillo oraz międzynarodową odmianę – syrah.

Gęsty i ciemny kolor purpury, delikatnie wpadający w garnet przy krawędziach. W nosie i smaku dużo ciemnego owocu z touriga  – wiśnie, jagody, czereśnie. Do tego pieprzna i odrobinę kwiatowa nuta z syrah oraz sporo akcentów przypraw pochodzących z 9 miesięcznego dojrzewania w beczkach z dębu francuskiego – goździki, wanilia, drzewo cedrowe. Wysoka kwasowość, dość spory poziom tanin, więcej niż średnie ciało, a do tego przyjemny i wcale nie krótki finisz. Wszystko to w cenie poniżej 30 zł!

Cena: 29 zł

Ocena: dobre plus

2 komentarze do “Portugalska Ravasqueira – Wyjątkowe Wino z Biedronki, które Cię Zaskoczy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top