Masso al Sole Primitivo z Biedronki – Włoskie Wino o Wyjątkowym Charakterze

Lato już się zbliża, a ja zamiast recenzować wina w stylu Vinho Verde, recenzuję primitivo. A dokładniej Masso al Sole Primitivo z Biedronki.

Jak więc smakuje to czerwone wino z włoskiej Apulii? 

Jak smakują wina ze szczepu primitivo?

O szczepie primitivo już pisałam, więc tych którzy chcą dowiedzieć się więcej zapraszam do lektury. Tutaj napiszę tylko kilka słów podsumowania. Primitivo uznawane jest za jedną z najbardziej lubianych przez polaków odmian winogron. Ta najprawdopodobniej pochodząca z Chorwacji odmiana, ma się bardzo dobrze w gorącym włoskim regionie Apulii. Produkuje się z niej wina najczęściej czerwone, rzadziej różowe.

Słyną one z tego, że są niezwykle łatwe do picia, więc nadają się idealnie dla ludzi którzy swoją przygodę z winem, a zwłaszcza z winem czerwonym dopiero rozpoczynają. Gładkie, dojrzałe taniny, dżemowość, cukier resztkowy i nie wysoka kwasowość – to chyba to co najlepiej obrazuje wina z tej odmiany. To co kochają masy, często nienawidzą eksperci. Tutaj też tak  jest. Zarzuca się mu, że jest płaskie, mało interesujące i zbyt powtarzalne. Po której stronie stoisz – oceń sam.

Masso al Sole Primitivo

Masso al Sole PrimitivoKolor: czerwone 

Typ: półwytrawne

Szczep: primitivo

Kraj: Włochy

Region: Apulia

Ciemno wiśniowe w kolorze, dość gęste. Jak to w każdym w zasadzie winie z tego szczepu w tym regionie, mamy podgotowane owoce leśne (jagody, jeżyny, maliny), wiśnie, podbite z lekka nutą waniliową pochodzącą ze starzenia wina w dębowych beczkach. W smaku gładkie, z wyczuwalną słodyczą resztkową, lekko dżemowe. Kwasowość nie wysoka, co niektórym może ułatwić jego odbiór, innym wręcz przeciwnie. 

W tej cenie jest to na pewno dobry przykład primitivo. Czy się wyróżnia – nie, czy jest w porządku – tak. Zdecydowanie jeśli lubisz wina owocowe, lekko dżemowe, z niewysoką kwasowością, to wino jest dla Ciebie.  

Podawać w temperaturze pokojowej – 16-18℃

Cena: 26.99 zł

Ocena: dostateczny plus 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top