Poznaj Wina Od Importera Prime Wine

Przez ostatnie tygodnie dane mi było spróbować wina z portfolio importera Prime Wine. Mogę powiedzieć, że jak do tej pory zgadzam się z ich mottem i wierzę, że sprowadzają wyselekcjonowane wina z najlepszych winnic. Post będę edytować i dodawać kolejne pozycje. Cieszę się z tej współpracy również dlatego, bo mam dla Was niespodziankę – 15% kod rabatowy na wszystkie wina od nich! Na hasło „justyna” dostajecie rabat i możecie rozkoszować się świetnymi winami w niższych cenach, do 15.02.2021. Będziemy mogli też pić je razem i wymieniać się wrażeniami. Dziś zaprezentuje Wam dwa białe wina z ich oferty.

Prime Wine - Wachau

Wino Domäne Wachau Riesling Smaragd 2019

Jednym z najznakomitszych regionów Austrii jest Wachau. Chłodny klimat, strome, kamieniste zbocza definiują wina w nim powstałe. Co znaczy Smaragd? To nazwa używana na określenie niezwykle kompleksowych, pełnych win z ogromnym potencjałem do starzenia. To tutaj zrobione jest z rieslinga, zbieranego głównie ręcznie z winnic na terenie całego Wachau. 

Kolor: Białe
Szczep: Riesling
Smak: Wytrawne
Kraj i region: Austria, Wachau
Alkohol: 13.5%
Cena: 89 zł

Profil aromatyczny i smakowy
Wino prezentuje piękny zielonkawo-żółty kolor w kieliszku. Nie musimy wysilać nosa za bardzo, bo aromaty cytrusów i owoców pestkowych (brzoskwinia, nektarynka) zielone jabłko wręcz uderzają. Można też wyczuć odrobinę mango. Usta ładnie potwierdzają nos. Wino jest bardzo soczyste i owocowe. Skoncentrowane, intensywne, dość pełne, z wysoką kwasowością idealnie balansującą owocowość. Eleganckie wino, które pije się z czystą przyjemnością.

Jak najlepiej je wypić? Oczywiście schłodzone do około 10°C. Samo, lub jako akompaniament dla owoców morza, białego mięsa i smażonych dań. Można pić teraz, aby zachwycać się świeżością i owocowością, lub poczekać 3-5 lat, aby wino nabyło wielowarstwowej kompleksowości aromatów. 

Prime Wine - Garganega

Poznaj Wina Od Importera Prime Wine – Wino Fratelli Vogadori Bianco dei Leoni 2019

Garganega, to biała odmiana winorośli, które najprawdopodobniej pochodzi z Włoch i uprawiana jest z dużym sukcesem przede wszystkim w regionie Veneto, czyli Wenecji Euganejskiej. Najbardziej znanym winem produkowanym z niej jest soave – podstawowa biel regionu. Popularna jest także w innych częściach Veneto, gdzie wchodzi w skład win zarówno wieloodmianowych, jak i jednoodmianowych kategorii DOC i IGT.

Kolor: Białe
Szczep: Garganega
Smak: Wytrawne
Kraj i region: Włochy, Wenecja Euganejska
Alkohol: 12.5%
Cena: 66 zł

Profil aromatyczny i smakowy
Powiem szczerze, że to wino mnie zaskoczyło i to bardzo pozytywnie. Niesamowicie aromatyczne, już po pierwszych powąchaniu nie mogłam się doczekać jak będzie smakować. W nosie niezwykle soczyste aromaty owoców cytrusowych, ale ponad nie wybijają się owoce pestkowe – brzoskwinia, nektarynka i tropikalne – mamy melon, marakuję, czy mango. Sałatka owocowa niczym rodem z Nowej Zelandii.

W ustach poczujemy delikatne musowanie, co bardzo często dodaje jeszcze więcej orzeźwienia. Kwasowość na wysokim poziomie, ciało średnie, finisz dość długi. Mnie zachwyciło. Można spokojnie powiedzieć, że wino nadaje się na lato, ma bowiem wszystkie cechy do tego idealne – jest pysznie owocowe, lekkie i orzeźwiające.

Jak najlepiej je wypić? Również dobrze schłodzone do temp. ok. 10°C. Jest to wino do szybkiej konsumpcji, więc nie zalecałabym jego dłuższego przechowywania. Więcej na nim straci niż zyska. Trzeba się nim rozkoszować od razu. Oczywiście solo albo do lekkich dań – sałatki, ryby, owoce morza.

  • Wino Fratelli Vogadori Bianco dei Leoni 2019

W kolejnych dniach będę próbować kolejne wina od tego importera, więc post będzie również się powiększał.
Przypominam o kodzie rabatowym. Na hasło „justyna” macie 15% zniżki! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top