Wino – Wiedza Bazowa: Odkryj Podstawy, Aromaty i Ciekawostki z Świata Winiarstwa!

Sekcja „wino – wiedza bazowa” na mojej stronie będzie się skupiać na jak najprostszym i ludzkim wyjaśnianiu wam podstawowych zagadnień ze świata wina. Wiem, że dla każdego początki mogą wydawać się trudne, a czasem może i nawet krępujące. A nie powinny.

Jeśli tylko chcesz się dowiedzieć, już robisz więcej niż jakieś 90% ludzi.

Świat Wina

Mimo swojego piękna, świat wina jest dość skomplikowany. Tego nie zmienimy. Niektóre zagadnienia są dość łatwe i oczywiste, inne niestety trochę mniej. Dlatego nie musicie znać nazw najważniejszych apelacji w Burgundii, czy Bordeaux. Ale już wiedzieć co to w ogóle jest apelacja, chyba warto. Nie chcę, żebyście uczyli się na pamięć, jak przebiega proces fermentacji malolaktycznej, ale żeby zrozumieć niektóre elementy wina, będziecie chcieli wiedzieć, czym ona jest i po co się ją stosuje.

Tak samo na przykład, po co wino przechowuje się w beczce, i co ma wspólnego szlachetna pleśń z produkcja win słodkich.

Po co to wszystko?

Obecnie pracuję w sklepie z winem. Widzę jak bardzo często ludzie wchodzą tam zupełnie przestraszeni i onieśmieleni. Ludzie boją się czegoś, czego nie znają. Wtedy w moje głowie pojawiła się myśl o założeniu tej strony.

Mówienie o winie, które nie musi być dla wybranych, może być dla każdego. Każdy w tym ogromnym świecie przecież znajdzie coś dla siebie. A jak już znajdziecie, żebyście wiedzieli jak je serwować, czy przechowywać. Pojawi się też sekcja o łączeniu wina z jedzeniem.

Chcę żebyście nie wstydzili się powiedzieć co lubicie. Nie każde wino jest dobre, ale każdy ma prawo lubić co innego. Nikt tutaj nie będzie was oceniał. Dalej, bardzo mi zależy, żeby picie wina było dla wszystkich, żeby było modne.

Mam też nadzieję, że po zapoznaniu się chociaż z częścią artykułów na moich stornach, będziecie mogli iść do sklepu z większą pewnością.

Wino wiedza, Winnice w Nowej Zelandii

Wino Wiedza Bazowa – Podsumowanie

Jeśli macie jakieś sugestie i chcecie dowiedzieć się czegoś konkretnego, napiszcie do mnie, a ja w miarę możliwości postaram się zamieścić to na stronie.

Scroll to Top