Sylwestrowe Bąbelki: Najlepsze Wino Musujące na Noworoczny Wieczór

Jakie wino musujące podać na Sylwestra? Święta za nami, ten rok już też ma się ku końcowi. Każdy pewnie zastanawia się co wypić na zakończenie tego dziwnego roku. Możliwości jest wiele, jak to zawsze w przeogromnym świecie wina.

Myślę, że większość z Was otworzy jakieś wino musujące. Tu też możecie powybierać. Mamy wina robione metodą tradycyjną, jak Szampan, czy Cava, te bardziej aromatyczne jak Prosecco, czy słodkie Asti, Pet-Naty, czyli wina naturalnie musujące, albo po prostu najzwyklejsze musiaki, ze wstrzykniętym CO2.

Wino na Sylwestra - Cava Vilarnau

Wino musujące na Sylwestra – Cava Vilarnau

Jak świętuje ten dzień? Takie o to piękności pojawią u mnie tej nocy. Są to wina o nazwie Cava od Vilarnau, dostępne u nas w marketach Auchan. Wino to pochodzi od jednej z bardzo szanowanych w Hiszpanii rodzin winiarskich – Gonzalez-Byass, którą to udało mi się już poznać przy temacie Sherry.

Czym jest Cava? To hiszpańskie wina, produkowane metodą tradycyjną, tak jak Szampany. Są one jednak o wiele tańsze niż ich francuskie odpowiedniki. Mają też zazwyczaj niższą kwasowość i bardziej wyraźną owocowość. Dlatego też wielu z Was może stwierdzić, że pije je się znacznie łatwiej.

A nie jest to też byle jaka Cava! Wersja Brut Reserva została okrzyknięta najlepszą na świecie w roku 2019 podczas The Champagne and Sparkling Wines World Championship. Ta wytrawna Cava dojrzewała w butelce aż 15 miesięcy, więc powinna mieć sporo aromatów chlebowych. Jest więc całkiem podobne w profilu smakowym i aromatycznym do Szampana.

Druga butelka jest w wersji Semi Seco, czyli z cukrem na poziomie 32-50 g w litrze. Będzie słodko, ale po tym roku chyba każdy zasługuje na odrobinę osłody, prawda? Tutaj wino spędziło 12 miesięcy w butelce. Sprawdzi się idealnie jako partner do serów i deserów.

Cava Vilarnau – o Producencie

Winnice Vilarnau usytuowane są niedaleko Barcelony, granicząc z masywem Montserrat. Marka posiada certyfikat uprawy organicznej i ekologicznej, co oddaje ich zaangażowanie w walkę o zrównoważony rozwój i dbałość o klimat. Jak Cava to wiadomo metoda tradycyjna, a jak Barcelona to Antonio Gaudí. Piękny design tej limitowanej kolekcji butelek, nawiązuje do projektów tego architekta. Tęsknota za Barcelona odżyła na nowo! Oby Nowy Rok przyniósł nam na powrót możliwości podróżowania, ograniczone tylko naszą wyobraźnią!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top