Kilka słów o mnie

Mam na imię Justyna i poza studiami na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Turystyka i Rekreacja, jestem też absolwentką Krakowskiej Szkoły Sommelierów. Ukończyłam tam kurs WSET level 2 i kolejny, poziom 3, oba z najwyższym wyróżnieniem. Żeby ciągle się rozwijać brałam udział też w licznych kursach on-line i uzyskałam certyfikaty m.in z znajomości win z regionu Rioja, czy Porto. 

Wieloletnia praca w krakowskiej gastronomii pozwoliła mi poznać podstawy wiedzy o tym szlachetnym trunku. Początkowo jednak, pracując jako barmanka w jednej z restauracji na krakowskim Kazimierzu, uczyłam się mieszać zupełnie inne alkohole. 

Narodziny pasji

Z czasem to jednak wino zaczęło zajmować główne miejsce wśród moich pasji i ważnych rzeczy w życiu. To z nim spędzam każdą wolna chwilę ucząc się, degustując i szkoląc. Nim też męczę każdego, kto tylko zechce mnie słuchać (czasami nawet mimo iż nie chcą).

A temat przyznaje zupełnie szczerze porywa. Jest to świat piękny, ale też i niesamowicie obszerny. Im więcej o nim wiem, tym mniej pewniej się czuję. Na szczęście wciąż mam dużo zapału aby zgłębiać go coraz bardziej. Wiadomo, że przynajmniej połową sukcesu jest tutaj degustacja, więc bywa i bardzo przyjemnie. Niemniej jednak pracochłonnie i przede wszystkim czasochłonnie.

Jestem świadoma, że droga przede mną jeszcze długa, bo temat zdaje się być nieskończony. Mam nadzieję, że od teraz to Wy będziecie mi w niej towarzyszyć!

Co na stronie?

Na tych stronach poznacie razem ze mną najważniejsze szczepy winogron i regiony znajdujące się w światowej czołówce pod względem produkcji wina. Dowiemy się jak ono powstaje, jakim poddawane jest procesom, jakie są typy win oraz jak parować je z jedzeniem. Będzie też sekcja promująca lokalne winnice i wina z Polski, bo przecież trzeba pomagać lokalnie. Poza tym jest to niezwykle szybko rozwijająca się branża i napewno bardzo interesująca. Do tego bieżące degustacje win, które można znaleźć w popularnych marketach i warto spróbować albo czasami lepiej sobie darować.

To co, zaczynamy naszą podróż?

 

Kontakt

Zapraszam do kontaktu przez e-mail: [email protected].com lub przez formularz niżej.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Scroll to Top