Winnica Goja, Małopolskie: Odkryj Sekretne Skarby i Wyjątkowe Wina z Polskiej Winnicy

Kolejna już polska winnica, którą chcę wam zaprezentować, to Goja. Wiem, że sporo u mnie winnic z Małopolski, ale do właśnie do nich jest mi najłatwiej dotrzeć ze względu na bliskość mojego miejsca zamieszkania.

Zacznijmy od kilku słów na temat samej winnicy. Rosnąca od 2011 roku w Małopolsce, w ekologicznym rejonie, obok Ojcowskiego Parku Narodowego. Produkuje wino gronowe z ręcznie zbieranych i selekcjonowanych owoców.

Winnica Goja – odmiany winorośli

Co się uprawia? Uprawianymi odmianami winorośli, są przede wszystkim odmiany hybrydowe, czyli takie z większą odpornością na choroby grzybowe i przymrozki. Chcesz wiedzieć więcej o <<winnej genetyce>>? Kliknij podany link.

Przykładem gron ciemnych są stare szczepy francusko-amerykańskie, jak leon millot i marechel foch oraz niemiecki regent, gron jasnych: francuski seyval blanc i obiecująca niemiecka odmiana winogron solaris. Wszystkie dość dobrze sprawdzają się w polskim klimacie i dają przyjemne, łatwo pijalne, proste wina.

Winnica Goja – filozofia

Wracając do winnicy Goja. Ponieważ wina wytwarza się tu z jak największą starannością i w tradycyjny naturalny sposób, nie mają one zbędnych konserwantów. Największy nacisk winnica kładzie na jakość i zadowolenie klientów. Produkuje się wina białe i czerwone z wcześniej wspomnianych odmian winogron. Dodatkowo można kupić również  sadzonki winorośli  z ich własnej szkółki.

Winnica Goja – wina

Winnica oferuje spory wybór win czerwonych wytrawnych i kilka białych – wytrawnych i półwytrawnych. Jest ten przedstawiciel koloru różowego. Win jeszcze nie próbowałam, ale mam w zanadrzu butelkę, więc jak tylko uda mi się ja wypić, od razu zaktualizuję post o te jakże ważne informacje. Cały winny asortyment wraz z cenami – które swoją drogą jak na polskie standardy nie są wysokie – macie na ich stronie w sekcji „sklep”.

Winnica Goja - zdjęcie wina

W odwiedziny do winnicy

Dla tych wszystkich, którzy są ciekawi jak wygląda winnica w Polsce oraz jak smakuje polskie wino, zapraszam do odwiedzin. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, zwiedzanie można, a nawet wypada połączyć z degustacją win. Dowiecie się wiele o uprawie winorośli w naszych warunkach klimatycznych oraz o całym procesie powstawania wina. W ofercie oprócz ogromu wiedzy dostaniecie wina wytrawne i półwytrawne lub słodkie – wedle waszego gustu oraz drobne przekąski.

Istnieje również możliwość zamówienia przekąsek, deski serów lub regionalnych wędlin. Wszystkie informacje kontaktowe znajdziecie pod podanym na początku linkiem, który przeniesie Was na ich stronę internetową. Dodatkowo miejsce to można potraktować jako bazę wypadową dla wycieczki do pięknego Ojcowskiego Parku Narodowego, co serdecznie wszystkim polecam.

Scroll to Top